August 23, 2014

Subscriber Login



Weekly Athletic Schedule PDF Print E-mail
Tuesday, September 03, 2013 12:42 AM

For Week of September 3-7

TUESDAY

Boys Soccer

Paulding JV at Spencerville, 5 p.m.

Girls Soccer

St. John’s at Coldwater, 5 p.m.

Fort Jennings at Continental (PCL), 5 p.m.

Shawnee at Van Wert (WBL), 5 p.m.

Lincolnview at Bluffton (NWC), 7 p.m.

Wapakoneta at Elida (WBL), 7 p.m.

Boys Golf

Kalida and Tinora at Antwerp (Pond-A-River), 4:30 p.m.

Crestview, Ada & Paulding at Bluffton (NWC), 4:30 p.m.

Van Wert at Elida (WBL), 5 p.m.

Volleyball

Van Wert at Ottoville, 6 p.m.

New Knoxville at Spencerville, 6 p.m.

Co-Ed Cross Country

St. John’s at Quad, 4:30 p.m.

Allen East, Perry and Shawnee at Spencerville, 4:30 p.m.

Elida tri-match, 4:30 p.m.

Girls Tennis

Elida at Van Wert (WBL), 4:30 p.m.

WEDNESDAY

Girls Soccer

Ottoville at Cory-Rawson, 5 p.m.

Kalida at Miller City (PCL), 5 p.m.

Boys Golf

Columbus Grove & Bluffton at Jefferson (NWC), 4 p.m.

Lincolnview, Spencerville & Allen East at Crestview (NWC), 4 p.m.

Perry at Fort Jennings, 4:30 p.m.

Volleyball

Lima Central Catholic at St. John’s, 5:30 p.m.

Miller City at Jefferson (V only), 6:30 p.m.

THURSDAY

Boys Soccer

Ada at Ottoville, 5 p.m.

Continental at Fort Jennings (PCL), 5 p.m.

Lincolnview at Bryan, 5 p.m.

Elida at Wapakoneta (WBL), 5 p.m.

Kalida at Lima Temple Christian, 5 p.m.

Van Wert at Shawnee (WBL), 7 p.m.

Girls Soccer

Jefferson at St. John’s, 5 p.m.

Crestview at Anna, 5:30 p.m.

Boys Golf

New Knoxville at St. John’s (MAC), 4 p.m.

Columbus Grove & Crestview at Paulding (NWC), 4 p.m.

Ottoville & Archbold at Ayersville (Country Aces), 4:30 p.m.

Fort Jennings at Arlington (Sycamore Springs), 4:30 p.m.

Spencerville and Ada at Bluffton (NWC), 4:30 p.m.

Elida at Shawnee (WBL), 4:30 p.m.

Leipsic and Miller City at Kalida (PCL), 4:30 p.m.

Bath at Van Wert (WBL), 5 p.m.

Volleyball

New Knoxville at St. John’s (MAC), 5:30 p.m.

Wapakoneta at Elida (WBL), 5:30 p.m.

Shawnee at Van Wert (WBL), 5:30 p.m.

Jefferson at Ottoville, 6 p.m.

Kalida at Lincolnview, 6 p.m.

Crestview at Wayne Trace, 6 p.m.

Girls Tennis

Shawnee at Elida (WBL), 4:30 p.m.

Van Wert at Bath (WBL), 4:30 p.m.

FRIDAY

Football

Jefferson at Paulding (NWC), 7:30 p.m.

Lima Central Catholic at St. John’s, 7:30 p.m.

Spencerville at Ada (NWC), 7:30 p.m.

Defiance at Elida (WBL), 7:30 p.m.

Columbus Grove at Allen East (NWC), 7:30 p.m.

Ottawa-Glandorf at Van Wert (WBL), 7:30 p.m.

Hicksville at Crestview, 7:30 p.m.

Girls Soccer

Fort Jennings at Kalida (PCL), 5 p.m.

Boys Golf

Elida at Madison Comprehensive McLean Invitational (Shelby CC), 8:30 a.m.

SATURDAY

Boys Soccer

Fort Jennings at Van Wert, 11 a.m.

Lincolnview at Delta, 11 a.m.

Elida at Sylvania Southview, 3 p.m.

Girls Soccer

Ada at Crestview (NWC), 11 a.m.

Elida at LCC (Lima Stadium), noon

Ottawa-Glandorf at St. John’s, 1 p.m.

Boys Golf

Ottoville at Stryker Invitational (Riverside Greens), 8 a.m.

Lincolnview and Crestview at Antwerp Invitational (Pond-A-River), 8:30 a.m.

Volleyball

St. John’s and Spencerville at Kalida Pioneer Days Invitational 9 a.m.

Jefferson at Pandora-Gilboa, 10 a.m.

Columbus Grove at Carey tri-match, 10 a.m.

Elida and Lima Senior at LCC, 1 p.m.

Co-Ed Cross Country

St. John’s, Lincolnview, Elida and Kalida at Spencerville Bearcat Invitational, 9 a.m.

Columbus Grove and Van Wert at Tiffin Invitational, 9 a.m.

Girls Tennis

Van Wert at Elida Invitational, 9 a.m.

 

Add comment


Security code
Refresh